Viena no bīstamākajām nodarbēm starp zemi un debesīm.

Daudziem nodarbošanās ir saistīta ar zināmu risku dzīvībai, taču šiem puišiem tā tomēr izceļas uz pārējo fona. Kāpelēšana bez ar apzināti nelietotām drošības ietaisēm 1768 pēdu (~ 539 m) augstā tornī prasa zināmu aukstasinību, dzelzs nervus un pārliecību par sevi.
Pat pieļaujot, ka uz muguras šiem ir izpletnis zināmai drošības sajūtai, tā īsti nav pārliecības vai, nenoturoties un krītot, tas perfekti atvērsies nepieskaroties tornim.
 
[wp-jw-player src=”http://svilpe.lv/wp-content/uploads/2010/10/toweragain.mp4″]
toweragain.mp4

j j j

This is called “hacking” in Latvia.

Nelielas informācijas vēsmas par pēdējo dienu notikumiem saistībā ar NEO aizturēšanu jau parādās globālajā tīklā. Proti, REDDIT lapā ielikta sekojoša ziņa, kuras rezultātā radās neliela, taču, manuprāt, objektīva diskusija ar skatu no malas.

for i in {1..7500000}; do
wget http://www2.vid.gov.lv/eds/Pages/GetDuf.aspx?id=$i;
done

info and pics of that “criminal”

Edit: This is just an illustration of the method of how the data was leaked, not what script/tool was actually used by Neo. Rumour has it he used several IPs anyway, so his script (or whatever) was probably a bit more complicated.

Tā kā notikumi lielā mēra skar Latviju, tās iedzīvotājus un labklājību, tad lielākā daļa tautas sliecas uzskatīt NEO par varoni un, iespējams, kā potenciālu impulsu kādai ķēdes reakcijai. Taču, cik cilvēku – tik viedokļu.

Smallpaul
Yes, that’s hacking. Basic hacking but hacking nevertheless. It requires knowledge of a vulnerability that 99% of the population could not have guessed at. Some hackers use vulnerabilities that 99.999% of the population could not have guessed at, but does it really make sense to draw the line between “99%” and “99.999%”?

nedtheman
I’d like your sources of research on these numbers. Also, I’d like to know how it is hacking when you yourself have to “guess” that “99%” of the population couldn’t guess it.

If you’re going to hang someone because he went to a web page 7500000 times, then arrest me because I’m pretty sure I’ve been to youporn that many times.

http://www.reddit.com/r/programming/comments/c3je9/this_is_called_hacking_in_latvia/

j j j

Saistībā ar NEO un Ilzi Naglu.

Neatteikšu Ķengaraga Reindžerim un ar lielāko prieku pārpublicēšu fragmentu no aktuālā raksta saistībā ar NEO, Ilzi Naglu un pašreizējo situāciju valstī:

Jūs varbūt jautāsiet: kā parādīt savu nostāju un sodīt bezatbildīgās, ar muļībām nodarbojošās personas?

1. Pieprasīt algu un saistīto izdevumu aprēķinu attiecība uz cilvēku resursu, kas darbojās zināmajās nevienam nevajadzīgajās lietās. Kā piemers būtu sešu izmeklētāju grupa, kas jau vairak kā gadu mētā muļķi un meklē puikas attiecība uz 13. janvāra burziņu, kā arī NEO meklētāji un ķērāji, pratināšanu veicēji un par viskautko līdzīgu.

2. Sasummēt šos te pilnīgi sabiedrībai nelietderīgi patērētos līdzekļus.

3. Atgādināt viņiem, ka viņi ir mūsu – sabiedrības kalpi un sargi, mūsu interešu pārstāvji, un pirmajā kārtā ir tas, ko prasam darīt mēs.

4. Pieprasam šo resursu piedziņu no atbilstošajām institūcijām – lai tie tos atmaksā valsts kasē un pārvirzam tos lietderīgākās lietās.

5. Ignorējam īdēšanu par to – kurš kuram ko bija uzdevis un licis, kas klausīja kura pavēles u.t.t. Tas ir viņu pašu darīšana. Nauda izšķērdēta, cilvēku resurss nepareizi nomenedžets, rezultātā ir kaitēts valstij un sabiedrības drošībai.

6. Tulīt pat meklējam caur “google” mums zinamās un nezināmās žurnalistu un vārda brīvības aizstāvēšanas organizācijas, piemeram CPJ (www.cpj.org), IFEX (www.ifex.org), un rakstam ziņojumus tiem. Būs masīva jezga, un starptautisko organizāciju iemaisīšanās šajā lietā būtu ļoti vēlama.

7. Izmantojam priekšvēlēšanu periodu savā labā: pieprasam katrai no partijām atbrīvot un apbalvot NEO. Kas to izdarīs, tam būs var būt kādas izredzes dabūt kādu ķeksi vēlēšanās. Nav svarīgi vai tas izrādās paša raidījuma projekts un vai tāds cilvēks reāli eksistējis – svarīgi ir tas guvums sabiedrībai, ko tas devis.

VAI MĒS TO VARAM? JĀ, JO TIEŠI MĒS ESAM ŠĪ VALSTS.

j j j

Ķengaraga Reindžers jeb politiskā smilškaste.

Pāris copy/paste rindiņas ar vienu vienīgu mērķi – pievērst uzmanību un popularizēt Ķengaraga Reidžera techniskās darbības un subjektīvos uzskatus, izliktus publiskai apskatei viņa izveidotajā blogā par drošību un video. (RSS padeve šeit)

Uzreiz nocelšu cepuri viņa priekšā un mudināšu arī turpmāk veltīt daļu brīvā laika nākošajiem, tik pat interesantiem ierakstiem un viedokļiem.

Izdarīt Ministru kabineta 2007.gada 25.septembra noteikumos Nr.645 “Noteikumi par Nacionālo stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstu” (Latvijas Vēstnesis, 2007, 157.nr.; 2008, 134.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt pielikuma 10A905.b sadaļas 1.punkta tekstu šādā redakcijā:

“vadu un bezvadu videokameras un televīzijas kameras (izņemot mobilos telefonus un datoru kameras), kuras maskētas kā citi priekšmeti vai kuru izmērs ir 40 x 40 x 40 mm vai mazāks, vai kuru diametrs ir 25 mm vai mazāks, vai kuras aprīkotas ar adatas cauruma lēcu (pinhole lens)”.

2. Svītrot pielikuma 10A905.b sadaļas tehnisko piezīmi.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ārlietu ministrs M.Riekstiņš

Atliek gaidīt kad būs aizliegts pārdot, iegādāties un turēt mājās bez īpašas licences arī fotoaparātu. Kādam tas var likties pārspīlēti, bet tas nenozīmē, ka tas Latvijā ir neiespējami. Jo taču arī fotoaparātu, sevišķi ja tas ir sakarīgs, var uzskatīt par stratēģiskas nozīmes preci, jo to var pielietot gan spiegošanā, gan izsekošanā, gan dažādu nelikumību (arī ja tās veic policisti vai paši tautas kalpi) fiksēšanai. Bīstams instruments.

Pilns Ķengaraga Reidžera raksts – “Interesanti vai nekompetentumam un bailēm tiešām robežu nav? (jeb Neandertālā Latvija)”.

Kontrolei tiek pakļauts 10A905.sadaļā minēto iekārtu, ierīču un instrumentu imports, eksports, tranzīts, ražošana, lietošana un glabāšana

Nacionālais stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu saraksts.

Komentārs no signalizacija.lv:

В связи с этим мы не продаем камеры такого типа!

Но у нас можно купить конструктор, в комплект которого входит, камера большего размера, и с точной инструкцией, в которой сказанно как доработать камеру до нужных размеров напильником!

Так же нами заказана новая партия камер, размером 41Х41Х41 и диаметром 26мм, с размером объектива в 2 раза превышаюшее размеры иглы!

j j j