Alkoholiskie dzērieni 80’tajos un to lietošanas īpatnības.

Svētki deguna galā un lielākā daļa radības kroņa omulīgas sajūtas pastiprināšanai izvēlas alkoholiskos dzērienus. Protams, nav nekas peļams un ir vairāk nekā atbalstāms, taču kā jau visās jomās un štellītēs, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība mērenības ievērošanai, uzņemamo šķidrumu kvalitātei, iesaistīto personu lokam un pašam noreibināšanās procesam. Zemāk piedāvāju iepazīties ar palielu, kvalitatīvi veiktu kopsavilkumu un daudzām kokteiļu receptēm astoņdesmitajos gados, kad lielākoties visur valdīja pretalkohola kampaņas un neliela daļa sabiedrības uzturēja možu garastāvokli kā nu mācēja. Pats atceros puišu kompānijās klīstošos nostāstus par dzērienu sagatavošanas un degustācijas īpatnībām, taču par laimi mums pietika prāta tos nemēģināt. Ar uzkāpjošo! (:
 
Burti daudz, taču lasās lieliski.
Read More

j j j

Kristapi un pārējie Kristapi.

Ko dod viegls alkohola reibums?
Bieži uzlabo garastāvokli, rada eiforiju, bezrūpību vai indiferentu attieksmi pret grūtībām, bēdām, sirdsapziņas pārmetumiem.
Daudziem atvieglo kontaktus ar apkārtējiem cilvēkiem.
Paātrina domāšanu. Domu rodas vairāk, reizēm tās var būt produktīvas, vērtīgas un vēlāk izmantojamas idejas.
kristapkuuka.jpg
Kaukā tā. :P Čuss!

j j j

Ālandi. Rudens 2008.

1. daļa.
Kūtri pārvarot iedzimto slinkumu un izbrīvējot pāris mirkļus no mana saspringtā ikdienas grafika, ķeros pie burtu virknēšanas un pogu paklabināšanas par ikgadējo somu zivju un pašmāju stikla desas pasākumu. Ja nemaldos, sestais jau pēc kārtas. :P
Sākšu ar to nedēļu, kad bija ieplānots braukājiens. Jau pašā sākumā, tas ir pirmdienā, sāku mazgāt un apmazgāt Rīgas Domes rekomendācijas vēstules iegūšanu par apdzīvojamo platību. Un ar lielākiem un mazākiem panākumiem turpināju līdz pat piektdienai. Lieki piebilst, ka visa tā nedēļa pagāja kā pa biezu miglu un pāris iebraucieniem auzās. ^^ Somas ar apenēm un zeķēm, pāris kātiem un dažiem zivju mānekļiem, protams, krāmēju pāris stundas pirms izkustēšanās no Rīgas, ibo nevarēju saprast – darīt to vai nedarīt to. Sarūpēju 10 l garšīgo dzērienu, samainīju rublīšus un iesvempos Pļaviņa pie sētas vārtiem piebrauktajā automobīlī. Un pasākums sākās. lol
Savācām Pētersonu, kurš arī visu nedēļu nebija laiku šķiedis lieki un izveicis vairākus ievērības cienīgus trikus ar stikla desu, un metāmies uz Alfa Rimi iegādāties barību 7 makšķerniekiem veselai nedēļai. Izdevās iztērēt ~ 200 Ls uz visiem. Bet tā arī nesapratu par ko … (: Sekoja vienmuļš, teiksim, nosacīti vienmuļš pārbrauciens uz Tallinu, laiski malkojot dzērienu un spriežot par aktuālo. Uz lielā, pirmā prāmja, tas kurš pārvadā auto un cilvēkus uz Helsinkiem, man atkal sāka vajāt tā drausmīgā, biedējošā sajūta – esmu pazaudējies. Bet, paldies tev kungs, nejauši atrados un pieķēros ar dzelžainu tvērienu Andžam pie piedurknes, lai nepazustu vēlreiz un pa īstam. ((: Pēc prāmja elegants pārbrauciens uz Kustavi (~ 300 km) ar vairākām nosnaušanās reizēm, vēl trīs vai četri peldošie līdzekļi (visu laiku jūk skaits … ) un sestdien ap 10.00 bijām pie vietas, kur jau mūs gaidīja laipnais namatēvs Frenks un viņa afro izcelsmes dzīvesbiedre. Pie tam, praktiski nepilnas diennakts laikā, izgaršojām 2 l. Ak, dievs. Sadalījāmies pa divām būdiņām, iedarbinājām somu izklaides centru TV visiem saprotamā valodā un izkrāmējām necilās mantu un barības kastes. Laiciņš jauks, saulīte spīgo, vējelis knaps – varam likt jaunu bildi iekšā.
Andža un Pļaviņš visā savā godībā un lepnumā.
andza.jpg
plavins.jpg
Sekojums turpinās.

j j j

Sākam ar labām iecerēm … ?

Protams, mīlīši, jums to pašu … !

Baisā gadu mijas nakts tika klusi un eleganti pavadīta iekštelpās. Bez jebkādām pārmērīgām alkoholiskām un gastronomiskām izdarībām. Tas būtu tas galvenais. Jo jebkura krasa pārmaiņa no vienas galējības otrā ir mulsinoši apgrūtinoša. Šeit es domāju starplaiku starp svētkiem, kad ķermeņa augšpuse un vidus bija pārpildīta ar pārmērīgiem alkohola plūdiem, kas, savukārt, noveda pie neiedomājami maza un nepareiza pārtikas uzņemšanas procesa. Pat neaizgāju uz pirti papērties, jo bija neiedomājami postoša sajūta vēderā un morālās/fiziskās paģiras priekšmetā, ko šad tad dod citu rokās, lai pēcāk lepni ietu sevi parādīt ar smuku vai ne tik smuku matu sakārtojumu.
Tātad jaungada naktī – knapi pa visiem izļurinājām vienu šhnapi un pāris dzirkstošos, padegustējām zirņus ar speķi, dažnedažādus salātiņus un neiedomājami garšīgu mēli želejā, auksto gaļu un pildīto karpu. Īpašais piecinieks sievasmātei ! Un zilais ekrāns pārsvarā krievu mēlē, ibo, mūsu dzimtajos bija nekas. Ap pieciem, ejot laizīt kāju miega pelei, vēl drusku Discovery Science. (:
Tālāk. Jau pēc pirmās reizes nospriedām, ka akcija ir jāatkārto – galu galā ķermenis ir viens un pat viņam gribās atpūsties. Tātad no šodienas (agrs rīts neskaitās) kādu mēnesi nelietošu reibinošās dziras. Zivs un Gestapo arī ir pieteikušies. (:

Kaut kā tā …

Savukārt pie Jealousy atradās incanc raksts par lielo megapikseļu nelietderību kompaktkamerās. Max 6 gabali.

j j j

Nost ar šmigošanu.

Nelielu laika brīdi atpakaļ tika īstenota ķecerīga doma, kura, manuprāt, izdevās. Nelietoju alkoholu veselas trīs nedēļas, kas priekš manis bija sasniegums daudzu gadu ilgā periodā. ;) Jutos eleganti, jauki un piepildīti. Dabīgi, liels atbalsts bija pārvietošanās ar auto katru dienu, taču, par nozēlu jāsaka, ka naudas ietaupīšana uz šī pasākuma rēķina neizdevās – praktiski nekāda starpība naudas izteiksmē lietot als vai pirkt bencinu. Bet to atsvēra pašprieks par sevi. :D

Tāds notikums vakarpusē ir jāatzīmē ar smalku zG publikas pasēdēšanu jaunatvērtā iestādē “16. korpuss” .

j j j