Cufón Font Replacement.

Pateicoties lieliskam hostingam no Bizzigo un kārtējai vēlmei pamainīt WP ādiņu, tiku pie pārīša, manuprāt, smukām maksas tēmām no Elegantthemes. Vienu no tām uzmetu sev. Sākot adaptēt un pielāgot Daily Notes tēmu manām necilajām iegribām, uzreiz kā ar sirpi pa nazi mugurā – postu virsraksti nevēlas aplaimot lasītāju ar garumzīmēm. Pirmais šāviens tika tēmēts .php failu kodēšanas un/vai sql iestatījumu virzienā. Nulle emocijas. Tad paprātojot un šķetinot pavedienus tika atrasts vainīgais Cufón Font Replacement funkcijas izskatā. Loģiski, lielas acis, jo kā lietotājs parastais nebiju par tādu zinājis.
Izrādās tā ir domāta dažnedažādu fontu korektai attēlošanai dažnedažādos browzētājos un sistēmās. Tekstu ar javaskripta spēkiem uzrenderē par vektoriem, un cilvēces web radītājs ir drošs, ka viņa īpašais fonts tiks saskatīts pareizi. Taču pasaule ir pilna ar daudzām jo daudzām rakstu zīmēm un valodām. Katrai, protams, ir nepieciešams savs mazais skriptiņš. Tālab ādiņa, adaptēta angļu mēlē runājošiem, neatbalsta latviešu mīkstinājuma zīmes. Ķēpa līdzīga kā ar wp-cumulus spraudni.
Gāju ceļu vienkāršāko – kancelēju skriptu un pielaboju .css, lai kopsummā izskatās pieklājīgi. :)

What Does Cufón Do?

The way Cufón works is pretty smart and highly technical. A proprietary javascript rendering engine takes your font file and converts it to a vector form. From there, it’s translated to VML (Vector Markup Language). The result? Essentially, the font outline is written as JSON and converted into lots of numbers that define every curve and angle of its shape. The html5 canvas element is used to display the font in most browsers while VML is used in Internet Explorer (kudos to IE who has supported VML since IE5.5. VML is a very fast way to display vector graphics).

Sīkāk un nedaudz saprotamāk: Cufón Font Replacement – The Good and The Bad.

 

j j j

Tiem, kuri lieto gmail servisu.

Gmail servisu lietoju kopš sevi atceros ar apzinātu lepnumu, lasi no bērna kājas, savukārt ēpasta giganta iespēju pabāzt zem viņa visus iespējamos kontus mazliet īsāku laiku. Lielisks ieguvums kopš atteicos un nelietoju desktopa ēpasta klientus vispār, jo dažādu zināmu un nezināmu apstākļu dēļ nākas darboties no dažādām kastēm un vietām. Esmu apmierināts un guļu labi, taču muca nebūs bez darvas karotītes – kad lēmumi jāpieņem nedomājot un svarīga ik katra sekunde, noklusētais pasta čekošanas intervāls piecpadsmit līdz sešdesmit minūtes ir stipri par maz, kā rezultātā nepieciešams gmail settingos manuāli refrešot katru kontu atsevišķi. Tracina un izved lieliski.

Gmail checks individual accounts for new messages at different rates, depending on previous mail fetch attempts. Usually, Gmail tries to find new messages every hour, but some accounts are updated more frequently, especially if you get many messages.

Biju izskatījis visas acis settingos, bet iespēju manuāli uzstādīt īsāku intervālu neatradu, līdz neradās iespēja uzlikt kārtīgas brilles ar pudeļu dibena stikliņiem un brīnums notika – beidzot pamanīju risinājumu gmail labs veidā.

While the most obvious improvement would be to manually set the frequency, Google decided that’s inefficient, but added a Gmail Labs feature that lets you manually refresh your accounts.

Dodamies uz settingiem, spiežam “labs” tabu, sameklējam un atļaujam “Refresh POP accounts” rīku.
gmail_labs

Labs darbs, kas padarīts. Notraušam sviedrus no pieres un labsajūtā spaidam “refresh” ikonu.
gmail_

Avots: Refresh POP3 Accounts in Gmail
Sīkāk par vairāku kontu apvienošanu zem gmail šeit.

 

j j j

Google pasta balodis.

Vakar biju mazliet pārsteigts par pasta sūtījumu no Google. Vienīgais, kas likās ticami – kaut kas saistībā ar Adsense. Taču tā kā par uzkrāto summu knapi litru var sarūpēt, cerēju uz kādu uzlīmi vai zuvenīru, ar kuru lepni un paceltu galvu gozētos slavas saulītē starp citiem gīkiem. Bet nekā. Bija pienācis laiks verificēties un manuāli ievadīt atsūtīto PIN, lai pārliecinātos par Adsense kontakinformācijas pareizību un ļauno krāpnieku neesamību.
[singlepic id=325 w=320 h=240 float=none]

Mazliet sīkāk paskaidro pati/pats Google:

Kas ir PIN?
Lai iegūtu tiesības saņemt maksājumus savam AdSense kontam, visiem publicētājiem jāievada personīgais identifikācijas numurs (PIN). PIN kodi tiek izdrukāti uz baltas 4,5 x 6 collu (11,4 x 15,2 cm) pastkartes formāta lapas un nosūtīti pa parasto pastu. Lai apskatītu PIN saturošā sūtījuma ārieni, lūdzu, skatiet šo ierakstu: Kā izskatās PIN saturošais sūtījums?
Kādēļ ir vajadzīgs PIN?
PIN kodi ir nepieciešami, lai pārbaudītu jūsu kontaktinformācijas precizitāti un lai pārliecinātos, ka jūs varat saņemt savus maksājumus.
Kad es saņemšu PIN?
Mēs izdrukāsim un pa parasto pastu nosūtīsim jums PIN dažas dienas pēc tam, kad jūsu konta atlikums pirmo reizi sasniegs verifikācijas slieksni. Jums vajadzētu saņemt PIN 2-4 nedēļu laikā, taču var paiet ilgāks laiks atkarībā no jūsu atrašanās vietas.
Cik ilgā laikā jāievada PIN?
Lai ievadītu PIN, jums tiks doti 6 mēneši no sākotnējā izsniegšanas datuma. Ja 4 mēnešu laikā nebūsiet ievadījis PIN, mēs nomainīsim apmaksātās reklāmas jūsu vietnē ar neapmaksātām Sociālās palīdzības reklāmām. Ja 6 mēnešu laikā vēl nebūsiet ievadījis PIN, jūsu konts tiks atspējots un jūsu neapmaksātie ieņēmumi tiks atmaksāti attiecīgajiem reklāmdevējiem.
Ko darīt, ja nesaņemu PIN?
Ja nesaņemat PIN, varat pieprasīt divus PIN aizstājējkodus. Lai uzzinātu, kā pieprasīt jaunu PIN, apmeklējiet: Kā var pieprasīt jaunu PIN?.

Ja esat pieprasījis maksimāli atļautos 3 PIN un neesat saņēmis nevienu no tiem 90 dienu laikā, pierakstieties savā kontā. Lapā Pārskatu Kopsavilkums redzēsiet paziņojumu ar tālākiem norādījumiem.

Avots.

j j j

Aizliegtie nosaukumi kirilicā Krievijas Federācijas domēnos.

A вы знали, что в новых доменах .рф вначале надо набирать ццц?

Līdzīgi kā pie mums latviešu valodā, arī Krievijā jau kādu laiciņu var piereģistrēt augstākā līmeņa domēnus kirilicā. Taču nesen ir izlecis aizliegto vārdu saraksts, ar kuriem nav iespējams reģistrēt domēnu. Un daudz prāta iemaņas nav vajadzīgas, lai, pat nepaskatoties, nojaustu aptuveno vārdu krājumu. :) Ātrumā iepazīstoties ar sarakstu, patiesā izbrīnā raucu uzacis – tik izdomas bagāti, sulīgi un neiedomājami pat ļaunākajos murgos. Par pamatu tam esot ņemts nezināmas izcelsmes lamuvārdu skaidrojošā vārdnīca, par kuras saturu pat krievvalodīgie ir manāmi pārsteigti.

Им послужил некий электронный Словарь русских матерных слов, где выражения из стоп-листа не только собраны в одном месте, но ещё и популярно растолковываются для непонятливых.
Именно этот словарь, с незначительными сокращениями и необъяснимыми дополнениями (вроде ахунехо), умельцы из Координационной группы домена .РФ закачали в свою базу в качестве стоп-листа. Очевидно, включение имён из этого словаря в список запретных слов означает полное согласие администрации зоны РФ с предложенными там толкованиями.

Знакомство с этим словарём (ещё более нелепым, чем составленный на его основе стоп-лист) позволяет, наконец, понять, чем не угодили РуЦентру щекотильник, армячок, бикса, рехем и девство. Заодно из словаря можно выяснить предположительное значение всех тех заковыристых матюгов, с которыми мы до прочтения стоп-листа не сталкивались.

Neliels izvilkums, piedodiet:

выхуякать.рф
выхуякаться.рф
выхуякивание.рф
выхуякивать.рф
выхуякиваться.рф
выхуяривание.рф
выхуяривать.рф
выхуяриваться.рф
выхуярить.рф
выхуяриться.рф
выхуячивание.рф
выхуячивать.рф
выхуячиваться.рф
выхуячить.рф
выхуячиться.рф
глиномес.рф
гниломудый.рф
говённый.рф
говнецо.рф
говнистый.рф
говниться.рф
говновоз.рф
говнодав.рф
говноед.рф
говноёб.рф
говномер.рф
говномес.рф
говно.рф
говносерка.рф
говнюк.рф
говнякаться.рф
говняная.рф
голожопая.рф
голощелка.рф
гомик.рф
гомосек.рф

Pilns saraksts.

Tomēr ne visi pārlūki atbalsta kirilicu. Par to jau datuvē rakstīja.
rf_test
via

Upd. Heh, jau sācies tracis ap un par kiberskvotingu (Cybersquatting):

“ЗАО Технический Центр Интернет, уникальный поставщик услуги по обслуживании Главного реестра доменных имен”
“Есть выписки из ЕГРЮЛ. Платонов Алексей Павлович рук-ль Техцентра держащего все домены ru, su и рф. Он же владелец RuCenter”
“Регистратор скупил 180000 доменов и выставил на аукцион – это киберсквотинг, запрещенный законом!”
“Платонов руководит серверами Рунета (ЗАО Техцентр Интернет) и владеет Руцентром и сидят эти организации в одном здании”
“по самым скромным подсчетам аукционы могут принести руцентру до 150 млн. дол.”
“Статья 159, часть 3 или 4 УК РФ”

via
 

j j j

Klasiskās mūzikas ģēniju skaņdarbi bez autortiesībām.

Jā, jau finiša taisnē ir iesoļojis visnotaļ atbalstāms projekts “Record and release free music without copyrights” par kvalitatīvu klasiskās mūzikas ģēniju skaņdarbu pieejamību publiskai lietošanai un pilnīgi bez maksas. Lai gan autortiesības uz tiem vairs neattiecas, tu vari tikai klausīties nopirkto disku, nevis iemontēt savā mājas video rullī un tirgot uz nebēdu. (Labojiet, zinošie.) Tad nu puiši un meitenes no Musopen ir pielikuši nesavtīgas pūles un savākuši stipri vairāk zaļos, netīros papīrīšus no paredzētās summas orķestra un skaņu režisoru algošanai, kā rezultātā tiktu uztapināta kvalitatīvas klasiskās mūzikas (un ne tikai) kolekcija, kura būtu brīva no jebkādām autortiesībām. Bija nepieciešami $11,000, taču uz doto brīdi ir jau noziedota $54,666 liela summa skanošā, un ļoti iespējams, ka līdz rītdienas rītam tā vēl nedaudz palielināsies.

Musopen is an online music library of copyright free (public domain) music. We want to give the world access to music without the legal hassles so common today. There is a great deal of music that has expired copyrights, but almost no recordings of this music is in the public domain. We aim to record or obtain recordings that have no copyrights so that our visitors may listen, re-use, or in any way enjoy music. Put simply, our mission is to set music free.

[singlepic id=320 w=320 h=240 float=none]
 

j j j

This is called “hacking” in Latvia.

Nelielas informācijas vēsmas par pēdējo dienu notikumiem saistībā ar NEO aizturēšanu jau parādās globālajā tīklā. Proti, REDDIT lapā ielikta sekojoša ziņa, kuras rezultātā radās neliela, taču, manuprāt, objektīva diskusija ar skatu no malas.

for i in {1..7500000}; do
wget http://www2.vid.gov.lv/eds/Pages/GetDuf.aspx?id=$i;
done

info and pics of that “criminal”

Edit: This is just an illustration of the method of how the data was leaked, not what script/tool was actually used by Neo. Rumour has it he used several IPs anyway, so his script (or whatever) was probably a bit more complicated.

Tā kā notikumi lielā mēra skar Latviju, tās iedzīvotājus un labklājību, tad lielākā daļa tautas sliecas uzskatīt NEO par varoni un, iespējams, kā potenciālu impulsu kādai ķēdes reakcijai. Taču, cik cilvēku – tik viedokļu.

Smallpaul
Yes, that’s hacking. Basic hacking but hacking nevertheless. It requires knowledge of a vulnerability that 99% of the population could not have guessed at. Some hackers use vulnerabilities that 99.999% of the population could not have guessed at, but does it really make sense to draw the line between “99%” and “99.999%”?

nedtheman
I’d like your sources of research on these numbers. Also, I’d like to know how it is hacking when you yourself have to “guess” that “99%” of the population couldn’t guess it.

If you’re going to hang someone because he went to a web page 7500000 times, then arrest me because I’m pretty sure I’ve been to youporn that many times.

http://www.reddit.com/r/programming/comments/c3je9/this_is_called_hacking_in_latvia/

j j j