“Медаль за возвращение в замок Вольфенштейн”.

Tālie 2003. – 2004. gadi, kad parādījās RTCW lecamais. Ar skarbu un skopu vīrieša asaru atceros pirmās online kaujas un pirmos, lokālos turnīrus. Vietējās uWp, dust komandas, neskaitamas stundas times.lv serverī, zvaigznes Filosoff, MI-24, Diablo, Raibs, PJ, (visus uz sitiena neatcerēšos; piedosiet un palabosiet), nākamie klani un komandas, turpinājums ET lauciņā …
Prasītos izkalt plānus un atvērt atmiņu kastīti, kā arī lietpratēju/dalībnieku pulkā dalīties ar bijušo. Vai arī kādu veterānu online maču uzbliezt. ;)
Un, protams, arī plašajā Krievijā tādi paši fanātiķi sastopami. Viens no viņiem, Aleksandrs Timčenko (Александр Тимченко) veselu sešu gadu garumā veidojis pilnmetrāžas animācijas filmu par RTCW tēmu, piesaistot Laras Kroftas personāžu. Stundu un divdesmit minūtes garais video rullis vairāk tendēts uz “oldskūl” spēļu entuziastiem, kuri spēs saskatīt nelielas parodijas un saistības ar daudzām spēlēm. Brīžiem pietrūkst RTCW gameplay asuma un ātruma, taču kopumā rullis ir episks veikums viena cilvēka ražotnē.
rtcw_anime

Velkams šeit.
XVID, 779 Kbps, 640×480, 4:3, 30.000 fps
AC-3, 192 Kbps, 2 channels, 44.1 KHz
582 Mb

Skatāms youtūbē šeit.

disco

Avots.

j j j

uTorrent piedāvā video failu straumēšanu lejupielādes laikā.

Pašiem nepacietīgākajiem un visu uzreiz gribošajiem pēdējās uTorrent zofta versijas piedāvā iespēju sākt našķoties ar popkornu un/jeb alu jau pirms video fails ir lejupsūkājies savā siltajā vietiņā uz cietā diska. Citi, savukārt, mēnešiem ilgi gaida augstas kvalitātes video versijas un stipri iepriekš plāno mājas kino seansu un acu priekus. Katram savs, piekritīsiet. :D

Vērsim pie ragiem – uzmetam pēdējo beta uTorrenta versiju un viņa ieteikto DivX Web Player 1.5 versiju.

Palaižam uTorrent ar vēlamo video materiālu, pagaidam, kamēr ieskrienās, spiežam zaļo stream pogu, vēlreiz pagaidam un caur pārlūku sākam vērot kino industrijas produktu. Pati straumēšana un video ruļļa aplūkošana notiek caur interneta pārlūka web spēlētāju, kurš pēc noklusējuma ir DivX Web Player. Taču, pēdējās uTorrent versijās, kuras atbalsta video straumēšanu, ir iespējams mainīt uz citu atskaņotāju – kāds nu kuram pieejams uz attiecīgās kastes, piemēram VLC.

[singlepic id=185 w=320 h=240 float=none]
[singlepic id=184 w=320 h=240 float=none]

VIA

Maza piebilde par DivX web spēlētāju – savulaik, kad vēroju video straumes no NinjaVideo mazā lodziņā un vienlaicīgi uzsitām klačiņu ircā, tracināja DivX opcija nomelnot visu desktopu pēc īsa peles nekustināšanas brīža, izņemot pašu video. :D

j j j

Latviešu filmu sērijas “1000 jūdzes … “

Mēneša prieks un sajūsma par baudāmiem, aizraujošiem mūsu pašu veču pasākumiem tuvajās un tālajās ārzemēs, iemūžinātu videoruļļos, eleganti samontētu un brīvi izplatītu tīklā.

1000 jūdzes aiz polārā loka
Edgars Zaķis, Normunds Rutulis, Gundars Silaktiņš, Harijs Sils, Jānis Skutelis, Egons Reiters

1000 jūdzes Āfrikas tuksnesī
Edgars Zaķis, Normunds Rutulis, Roberts Gobziņš, Harijs Sils, Jānis Skutelis, Egons Reiters

1000 jūdzes Urālu kalnos
Edgars Zaķis, Kaspars Zlidnis, Egons Dombrovskis, Harijs Sils, Intars Busulis, Gints Grāvelis

1000 jūdzes Indijā
Edgars Zaķis, Dons, Gustavo, Jānis Skutelis, Egons Reiters

Cepuri nost!
Paldies visiem iesaistītajiem!

j j j

Untraceable.

Vakar, kopš pēcpusdienas, kaut kā lietas nevedās. Krīt viss no rokām, maizi negriež nazis ass, formas nesanāk. Vienkārši mazliet nesanāk. Ņem un nesanāk. Sanāk nekas. Pat tīkla šaujamlecamgabalā CombatArms visi satrennējušies, apzavedušies ar hackiem un tik cērt manā hedā. Uzmetu kārtīgu lūpu, paņēmu als cisku un nolēmu visu sevi veltīt kādam kino gabalam. Izvēle krita uz Untraceable.
Filma parastā, buržuju. Par labo un ļauno. Un internetu. Aktieri, tēlojums, sižets – nu tā, knaps piecinieciņš. :)
Apbižots sliktais mēģina atriebties, onlainā izdarot slepkavības. Labais, dabīgi, uzgavilē.
Taču uzrunāja un lika aizdomāties cita štelle. Par interneta neredzamo ietekmi uz cilvēkiem un viņu attiecībām. Par tā milzīgajām iespējām manipulēt, vadīt, iespaidot kā labā, tā arī ļaunā paspārnē. Instruments, kura ārkārtīgi plašās iespējas un kreativitāte tā īsti vēl nav apzināta. Jau tagad pats sāku apzināties, ka bez tīkla vairs nav iespējams. :/
Laiski uzturot sarunu ar sievasmāti vai adot zeķi, var skatīties. Ar vienu aci. :)

IMDb – 6.1/10
Diane Lane
Billy Burke
Colin Hanks

j j j

Pride and Glory.

Pēdējā laikā aizdomīgi velk uz sentimetālu pārdzīvojumu un asaru birdināšanu. Laikam laužās ārā iesprostotais trešais vai piektais “es”. Stikla desu un šķidro maizīti arī arvien mazāk gribās. Un velk uz skābiem gurķiem … :P
Bet, ja nopietni, dramatisks kino vēstījums par godu un cieņu, slavu un lepnumu no cilvēkiem netkarīgos apstākļos līdzdarbojoties viņa augstībai “gadījumam”, kā rezultātā uzpeld kārtīgi noslēpti mēsli un sūdi, meli un liekulība, nosmērējot tuvākos, liekot apmazgāties netieši iesaistītajiem un izvēlēties, kurā pusē palikt.
Protams, ka policistu ierindās. Protams, ka vainīga nauda. Protams, ka baltais un afroamerikānis. Protams, ka labais atkal piesmej slikto. Un tādā garā, kā jau ierasts, aizkalna kinofilmās. Bet šoreiz kādu nieku labāk nekā citās reizēs. ((:

IMDb 7.2/10

Colin Farrell
Edward Norton
Jon Voight
Noah Emmerich

j j j

Fracture.

Anthony Hopkins kārtējo reizi pierāda sevi intelektuāla, tālu domājoša un eleganta, psiholoģiska tipiņa lomā, izplānojot gandrīz līdz sīkumam sievas un mīļākā romāniņa krahu un tam sekojošu atriebību nāves veidā. Ļoti atsaucīgi slepkavas lomai piespēlē jauns advokātiņš, apsūdzības uzturētājs Ryan Gosling, kurš filmas beigās, zaudējot savu karjeru, protams, izveic gājienu ar labām filmas beigām, spēj pierādīt acīmredzamo un atšķetina slepkavas tālredzīgi saritināto mīklu kamolu.
Iesaku. :D

Imdb 7.1/10

David Strathairn
Rosamund Pike
Embeth Davidtz
Billy Burke
Cliff Curtis

j j j

Lakeview Terrace.

Lieliska filma par to, ka katram uz šīs zemes ir sava taisnība, liela vai maza – nav svarīgi, taču katrs par to cīnās un aizstāv kā māk. Un līdz ar to pastarpināti ietekmē citu taisnības meklējumus un likteņus.
Atšķirīgu ādas krāsu laulāts pāris iekārtojas tikko iegūtā mājā, kur kaimiņos dzīvo pārāk rasistiski noskaņots melnādains policists. Uzskatu un kaimiņu attiecību mikslis, kurš pāraug brutālā, fiziskā nepatikā un naidā. iznākums likumsakarīgs – nekas.
Iesaku. (:

Samuel L. Jackson
Patrick Wilson
Kerry Washington

Imdb

j j j