Tanki pie Brīvības pieminekļa. Vēsturiska liecība.

Šūpojoties tīkla apskāvienos, itin bieži iemetu aci tīri palielā attēlu krātuvē PIXDAUS. Mākslas foto tur nav biežs viesis, taču pavērot un izgaršot labus attēlus gadās. Vakar nejauši uzdūros episkai bildei, kura varētu izraisīt dažādas emocijas – sākot no vienaldzības un beidzot ar sašutumu. Taču vēsturiskas liecības, tai skaitā fotogrāfijas, vairs neizmainīsi, tās ir un paliek sausi fakti, kurus, savukārt, esošā paaudze parasti emocionāli mēģina tulkot pēc sava prāta.

tanki_pie_brivibas_pieminekla

Avoc.

j j j

Swedish Armed Forces tests.

Kādu čupu ar mēnešiem atpakaļ laacz padalījās ar visnotaļ incantu un atraktīvu zviedru armijas iespējamās rekrutēšanas testu. Savukārt, nesen uzpeldēja līdzīga, taču jaunāka interaktīva parbaude. Nepateikšu vairs, kur manīju. Un lai būtu pa rokai visiem interesentiem un testēties gribošiem, salikšu abus vienā vietā, nelielam laika kavēklim, tā teikt. No sevis piebildīšu, ka pirmajā ir izcila, telpiska skaņa. ^^

Austiņas obligātas!

Swedish Armed Forces – Recruitment Campaign

Swedish Armed Forces – Recruitment 2009

j j j

Obligātais dienests 92-94.

btr.jpg
Kaut kur Latvijas ārēs, pareizāk Kurzemē pie Lietuvas robežas, atradās šāds braucamais, kuru atņēma un atdzina pie mums. Uz 6. Liepājas bataljona Papes rotu.
disko.jpg
Šis ir bez jeb kādiem komentāriem.
gaz-66.jpg
Sešdesmit sestais gaziks, ar kuru pirmdienās rotas komandieris Dainis Lūks brauca uz bataljonu pēc jauniem rīkojumiem, pārtikas, pripampāsiem, kareivjiem, visādām darīšanām un tā. Kā arī tika izvadāti norīkojumi pa robežpunktiem.
gultas.jpg
Tā vajadzēja klāt gultas.
hzhzhz.jpg
Arī bez komentāriem. Ja nu vienīgi letiņi izpriecājušies pļavā. :)
jawa.jpg
RKP “Rucava”. Zaļais vagoniņš robezsargiem. Pa vidu muitas deklarantes Dacītes mājvieta. Baltais – muitniekiem. Un skaistulis uz vietējā virsdienesta kaprāļa Jawa’s.
jura.jpg
Bez komentāriem. Tas pats skaistulis. :)
kaptjorka.jpg
Vakara pasākums pēc atboja ar dzērienu degustēšanu. Pēc viena šāda pasāciena (protams ar paģirām) dabūjām paskrieties gāzmaskās kādus 15 apļus pa stadionu, un pēcāk staipīt burkānu kastes uz noliktavu. :) Pāris reizes pasēdējām vietējā, neapkurinātā gubā vēlā rudens laikā (no rīta, laižot laukā, katram tika vairāki, sirsnīgi sitieni pa muguru ar steku), un vienreiz pat tiku uz Rīgu aizvizināts. Ā, bija pat gadiens, ka RKP neviena nav – visi robiņi vietējā barčikā silda konjaka glāzes un aktīvi diskutē par globālās sasilšanas problēmām. Ēdināšanas iestādes īpašnieks bija Latvijas pierobezā dzīvojošs korpulents lietuvietis ar palamu “Bārda”, pie kura arīdzan varēja atvērt kredītlīniju. :)
me_and_visnevskis.jpg
Višņevskis (vilīša šoferis) un es pie rotas galvenajām durvīm.
saule.jpg
Latvijas – Lietuvas robezas agrā rīta stundā pie “Rucavas” RPK.
traktors.jpg
Kāds vietējais traktorists entuziasts pa pāli ieracies jūrmalas smiltīs.
vet_dienests_me.jpg
Ingucis no Imigrācijas dienesta, es un daļa no Veterinārā dienesta.

j j j