Cufón Font Replacement.

Pateicoties lieliskam hostingam no Bizzigo un kārtējai vēlmei pamainīt WP ādiņu, tiku pie pārīša, manuprāt, smukām maksas tēmām no Elegantthemes. Vienu no tām uzmetu sev. Sākot adaptēt un pielāgot Daily Notes tēmu manām necilajām iegribām, uzreiz kā ar sirpi pa nazi mugurā – postu virsraksti nevēlas aplaimot lasītāju ar garumzīmēm. Pirmais šāviens tika tēmēts .php failu kodēšanas un/vai sql iestatījumu virzienā. Nulle emocijas. Tad paprātojot un šķetinot pavedienus tika atrasts vainīgais Cufón Font Replacement funkcijas izskatā. Loģiski, lielas acis, jo kā lietotājs parastais nebiju par tādu zinājis.
Izrādās tā ir domāta dažnedažādu fontu korektai attēlošanai dažnedažādos browzētājos un sistēmās. Tekstu ar javaskripta spēkiem uzrenderē par vektoriem, un cilvēces web radītājs ir drošs, ka viņa īpašais fonts tiks saskatīts pareizi. Taču pasaule ir pilna ar daudzām jo daudzām rakstu zīmēm un valodām. Katrai, protams, ir nepieciešams savs mazais skriptiņš. Tālab ādiņa, adaptēta angļu mēlē runājošiem, neatbalsta latviešu mīkstinājuma zīmes. Ķēpa līdzīga kā ar wp-cumulus spraudni.
Gāju ceļu vienkāršāko – kancelēju skriptu un pielaboju .css, lai kopsummā izskatās pieklājīgi. :)

What Does Cufón Do?

The way Cufón works is pretty smart and highly technical. A proprietary javascript rendering engine takes your font file and converts it to a vector form. From there, it’s translated to VML (Vector Markup Language). The result? Essentially, the font outline is written as JSON and converted into lots of numbers that define every curve and angle of its shape. The html5 canvas element is used to display the font in most browsers while VML is used in Internet Explorer (kudos to IE who has supported VML since IE5.5. VML is a very fast way to display vector graphics).

Sīkāk un nedaudz saprotamāk: Cufón Font Replacement – The Good and The Bad.

 

j j j

Ķengaraga Reindžers jeb politiskā smilškaste.

Pāris copy/paste rindiņas ar vienu vienīgu mērķi – pievērst uzmanību un popularizēt Ķengaraga Reidžera techniskās darbības un subjektīvos uzskatus, izliktus publiskai apskatei viņa izveidotajā blogā par drošību un video. (RSS padeve šeit)

Uzreiz nocelšu cepuri viņa priekšā un mudināšu arī turpmāk veltīt daļu brīvā laika nākošajiem, tik pat interesantiem ierakstiem un viedokļiem.

Izdarīt Ministru kabineta 2007.gada 25.septembra noteikumos Nr.645 “Noteikumi par Nacionālo stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstu” (Latvijas Vēstnesis, 2007, 157.nr.; 2008, 134.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt pielikuma 10A905.b sadaļas 1.punkta tekstu šādā redakcijā:

“vadu un bezvadu videokameras un televīzijas kameras (izņemot mobilos telefonus un datoru kameras), kuras maskētas kā citi priekšmeti vai kuru izmērs ir 40 x 40 x 40 mm vai mazāks, vai kuru diametrs ir 25 mm vai mazāks, vai kuras aprīkotas ar adatas cauruma lēcu (pinhole lens)”.

2. Svītrot pielikuma 10A905.b sadaļas tehnisko piezīmi.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ārlietu ministrs M.Riekstiņš

Atliek gaidīt kad būs aizliegts pārdot, iegādāties un turēt mājās bez īpašas licences arī fotoaparātu. Kādam tas var likties pārspīlēti, bet tas nenozīmē, ka tas Latvijā ir neiespējami. Jo taču arī fotoaparātu, sevišķi ja tas ir sakarīgs, var uzskatīt par stratēģiskas nozīmes preci, jo to var pielietot gan spiegošanā, gan izsekošanā, gan dažādu nelikumību (arī ja tās veic policisti vai paši tautas kalpi) fiksēšanai. Bīstams instruments.

Pilns Ķengaraga Reidžera raksts – “Interesanti vai nekompetentumam un bailēm tiešām robežu nav? (jeb Neandertālā Latvija)”.

Kontrolei tiek pakļauts 10A905.sadaļā minēto iekārtu, ierīču un instrumentu imports, eksports, tranzīts, ražošana, lietošana un glabāšana

Nacionālais stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu saraksts.

Komentārs no signalizacija.lv:

В связи с этим мы не продаем камеры такого типа!

Но у нас можно купить конструктор, в комплект которого входит, камера большего размера, и с точной инструкцией, в которой сказанно как доработать камеру до нужных размеров напильником!

Так же нами заказана новая партия камер, размером 41Х41Х41 и диаметром 26мм, с размером объектива в 2 раза превышаюшее размеры иглы!

j j j

Eva Meksikā.

Stipri interesanti pārlapot tautiešu piezīmes un domas, kuras tiek rakstītas kaut kur pasaules citā malā. Inga un Jolanta Antarktīdā, Kristaps Kanādā, Ekspotīcija visur.

Jau kādu brīdi caur Google Reader kāri tveru līdzskaņus un patskaņus, radītus kaktusu zemē Meksikā. Modes fotogrāfe Eva Šica valodā parastajā iepazīstina lasītājus par saviem ikdienas notikumiem, vietējo dzīvesstilu un ieradumiem.

http://evasgramata.blogspot.com

eva-sica-1822-4

Paralēli Evas blogam, raitā kopsolī lec arī foto studija Lamatas & Slazdi.

P.S. Saistībā ar augstāk minēto ierakstu, kurš vairākas dienas stāvēja iekš dashboard, sekoja pārsteidzoša nejaušība – šorīt aizvedu čoma meitu uz lidostu, lai viņa mērotu lielo gaisa gabalu ar diviem pārsēšanās punktiem uz Meksiku, kur kā viena no “Laumas” modelēm uzblieztu fotosesiju ar kruzuļotu un cakotu apakšveļu. Strebju lielo krūzi ar brūno rīta kūpošo dzērienu un pārsteigts rīderī lasu Evas rakstīto:

Manas izstādes bildes nu ir drošībā, pie Sarmas un Lienes Mehiko. Tas tik ir atvieglojums!
Rītdien gatavošu garneles, gaidīšu Maiju, kura ierodas uz fotosesiju.
Granti beidzot nopirkuši biļetes, 9.oktobrī ierodas ciemā. Cerams, ka mēs kopā pamatīgi paceļosim.

Jā gan, tā pati Maija, kuru vedu uz lidostu. Jā gan, tā pasaule brīžiem liekas tik maza. :XD

Khe, khe, labpatīkās domas par nejaušības visvarenību un radības kroņa niecīgo iespēju ar to manipulēt.

j j j

Jaunas web drēbītes.

Ja atmiņa un priekšmets galvassegai neviļ, tad katra gada maija mēneša sākumā daudzi mainīja izskatu saviem web pierakstu blociņiem. Šogad īpaši liela tendence nebija vērojama – kāds ik pa laikam šo to pamainīja, taču ne tik masvaidīgi kā iepriekšējos gados. Es kā vienmēr ar stāvbremzi rokās beidzot sadūšojos un uzmetu sen noskatītu tēmu. Nomainīju ikonas, uzliku platāku un krāsaināku headeri, pārsviedu visus feed, analytics skriptus un, skat’ man, – pat darbojas. :D Neminēšu, vai citiem tīk, taču esmu apmierināts. :P

Thx eTrecos.

j j j

AKKA/LAA paziņojums par autortiesībām internetā.

Mani smukie, uz Aleksandra Čaka ielas!

Par YouTube

Šobrīd Latvijas teritorijā portāls YouTube nav licencēts. Taču AKKA/LAA ir devusi atļauju Lielbritānijas autoru organizācijai PRS licencēt Latvijas autoru darbu izmantošanu YouTube portālā, sarunas notiek arī par Francijas teritoriju. Tas nozīmē, ka jau visdrīzākajā laikā arī Latvijas autori saņems atlīdzību par savu darbu publicēšanu portālā You Tube.

Jā, prieks, ka pašmāju autori varbūt kādreiz arī tiks pie autoratlīdzības.
Prieks, ka esat devuši atļauju Lielbritānijas autoru organizācijai PRS licencēt Latvijas autoru darbu izmantošanu YouTube portālā.
Prieks, ka solat šo brīnumu visdrīzākajā laikā.

Bet kur ir kaut lieks burts un mēģinājums šajā neveiksmīgajā informatīvajā materiālā ieviest skaidrību par esošo, absurdo situāciju, par to, kālab YouTube nav licencēts un vai tas vispār ir vajadzīgs.
Kur ir izskaidrots mechanisms, kā patlaban Jūtūbē pieejamie aizjūras autori saņems vietējā bāliņa samaksāto atlīdzību, pat ja, pieļausim varbūtību, kāds tiešām samaksā AKKA/LAA tarifu.
Un kāda ir YouTubes nostāja attiecībā uz jūsu nodomiem?

Tāpēc arī AKKA/LAA, atklājot, ka kādā mājas lapā ir ievietota saite uz kādu autoru darbu nelicenzētā interneta vietnē, piemēram, You Tube, vispirms vēršas pie saites ievietotāja, informējot viņu par to un lūdzot izņemt šo saiti. Ja tas netiek izdarīts, tad AKKA/LAA vēršas pie lapas hostētāja ar lūgumu pārtraukt nelegālā materiāla izplatīšanu.

Varbūt sākumā uzziniet, vai nav tieši no YouTube un autora, bez jūsu dalības (lasi – pelnītkāres), saņemta atļauja un tad tikai turpinat cerēt uz pāris knēķiem?

Tas nozīmē, ka, pirms ievietot saiti uz kādu darbu, ir jāpārliecinās, vai avots ir saņēmis autoru atļauju darbu lietošanai.

Tātad ir jāsāk sarakste ar YouTube un pašu autoru, lai uzzinātu, vai var legāli embedēt attiecīgo darbu?

Līdzīgi kā tie, kuri bija, ir un būs pie stūres, runājat gari un plaši, piesaucot likumu (loģiski, pašu veidotu) un svēto Jēzus tāfeli, mēģinat radīt prātīguma un pieredzes bagātu tipiņu tēlu. Jā, zābakam parastajam mute vaļā, biksiņas slapas un slienas līdz kurpju šņorītēm.
Bet, patiesībā, pasakat neko. :/

Nemaz nesākšu virināt barības uzņemšanas atveri par reprezentatīvo ē-pasta adresi: akka-laa@inbox.lv :x

Pilns, izklaidējoša rakstura “AKKA/LAA paziņojums par autortiesībām internetā” iekš Kakao.

Upd.
Saņemta vēstule no Latvijas interneta asociācijas ar LIA biedru, IPS un lielāko portālu turētāju viedokli par AKKA/LAA & YouTubes lietu.

j j j