Radiotehnika. Atskats uz padarīto.

Tencinu Gestapo un klanos līdz zemei par ircā iemesto vietni uz vienu elegantu, “Radiotehnikas” produkcijai veltītu lapu, kurā, iespējams, nav pilnīgi viss ražoto preču klāsts, taču lielākā daļa noteikti. Man pilnīgi sirds klapani vērās vaļā straujāk un kustīgais izcilnis uz pleciem uzbūra acu priekšā pagātnes vīzijas par pārdzīvoto kopā ar šiem produktiem. Pieļauju, ka jaunākā paaudze nav matījusi un pieskārusies tā laika “kulta” priekšmetiem, bet mani laikabiedri un vecāki ļauži, tie, kas ar padomju iekārtu bija uz “tu”, spilgti tur atmiņā šos dzīves un ikdienas nemanāmos līdzgaitniekus.

Maziņš būdams, ķēru tālas ārzemju SW stacijas, skatījos uz “Festivāla” zaļo actiņu, cerībā noskaņot uztvērēju maksimāli precīzi uz rādijovilni, kurā stāsta briesmu lietas par slikto kapitālismu svešā mēlē. Ieslēdzot, bija jāpagaida, kamēr uzsilst lampas un paši taustiņi pārslēdzās ar tāādu lielu klikšķi. Un bija pat tālvadības pults. Ar vadu. Bet nestrādāja.

festival.jpg

Tā varētu smelt atmiņas par katru produktu …

abava.jpg

riga310.jpg

ml6102.jpg

duet.jpg

Sīkāk, uzskatāmāk un tehniski smalkāk, kā arī pati rūpnīcas vēsture šeit. Pat aizrakstīju autoram (pēc nic.lv) lielu paldiesu.

3 comments

 1. Vaj, sweet!
  BTW — sauciet mani par buržuju cūku, bet pateicoties Radiotehnikā strādājošam kaimiņam, es bij’ pirmais puisis ciematā ar “Rīga 310”, pie kam “eksporta variantu” (hujzin, ar ko jams atšķīrās no Klasiskā).

  Ehhh, nu jā… tas tagad jaunatne iemet CD šūplādītē un viss skan; ko gan tauta saprot no lenšu tipiem, galviņas regulēšanas, pašlodēta DolbyNR bloka pie skaņas izejas, utt…

 2. Pirmais lentinieks man bija Nota M ar lampām, pēc tam Komētas, Orbītas un pašās beigās slavas zālē iestūrēja Olimps. Pēdējam gan neķēros pie galviņas regulēšanas. :) Bet pārējiem gan viss tika regulēts ka prieks. Kasetnieks Vesna tika jaukts un likts uz nebēdu. Atceros, īpašiem gadījumiem izlases rakstīju Denon kasetēs pa 9 rubļiem. Deficīts bija.
  Vienu brīdi ierasts maršruts bija Stučkas ielā komisijas veikals, tad modernais Radiotehnikas veicis Ģertrūdes stūrī un pretī detaļu paradīze, pēcāk rādijo bode pie unīša Vecrīgā
  Oi, laiki bija … :O~~

 3. Pingback: Trīs māsas un neatvairāmais Harmss Austrumu robežā. | SVILPE burto …

Leave a Comment