file.lv

Latvijas lielāko trekeri file.lv ir noklopējusi ekonomiskā policija + LAmpA. Atnāca uz UltraNet ofisu (file.lv hostings) un konfiscējuši pāris PC. Pret founderu ir uzsākts kriminālais process, bet otram administratoram draud sods līdz 40 minimālajām algām. Abi varoņi uz doto brīdi atrodas aiz restēm. Kā arī piežmiedza pie sienas dažus aplouderus ar PC konfiskāciju un naudas sodu.

Ik pa brīdim jau vajag kādai no iesaistītajām pusēm pacepties, publiski pamazgāt vešiņu un pakratīt pirkstu citiem par biedu. Kur mēs tuvākā nākotnē ņemsim ģimenes pr0n pakas? ;)
Avoc.
Upd.

Так, если верить сообщениям на тематических форумах, в результате проверки сотрудниками полиции были изъяты около 40 серверов File.lv, а на организаторов портала, известных под никами FileX и Tralivali, были заведены уголовные дела. Преследованию подверглись также некоторые крупные аплоадеры.
Эта информация подкрепляется тем фактом, что в начале 2007 года FileX получил письмо от одной из немецких компаний, занимающихся продажей DVD-дисков с фильмами на территории Европы. В письме содержалось требование прекратить деятельность сайта или, по крайней мере, заблокировать на него вход для германских IP-адресов. В противном случае компания угрожала судебными исками.

Avoc.

Šeit sīkāk par pašas vēstules saturu.

Pēdējais apdeits. Pietiks ļurināt. :D

Lūk, Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas priekšnieces Sintijas Virses raksts par File.lv notiekošo:

Par nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu internetā aizturētas divas personas

Aizvadītajā nedēļā, Rīgā Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki par nelikumīgu autortiesību un blakustiesību objektu izplatīšanu internetā aizturējuši divas personas, atsavināti trīs serveri.

Resoriskās pārbaudes laikā Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) EPP 7.nodaļas (Intelektuālā īpašuma aizsardzība) darbinieki konstatēja, ka kādā interneta resursā tiek uzturēts failu apmaiņas serveris torent klientu (failu apmaiņas programmas) izmantošanai un materiāli, kas tiek augšup un lejup ielādēti, ir autortiesību un blakustiesību objekti (video, audio, programmu faili). Lai resursa uzturētāji būtu tiesīgi piedāvāt lejupielādēšanai autortiesību un blakustiesību objektus, viņiem ir jāsaņem autortiesību un blakustiesību subjektu atļaujas, kas šajā gadījumā nebija saņemtas.

Tādējādi autortiesību un blakustiesību objekti tiek nelikumīgi izplatīti internetā, pārkāpjot autortiesības un blakustiesības.

VP GKrPP EPP darbinieki aizdomās par minēto pretlikumīgo darbību organizēšanu aizturējuši divas personas– 1984.gadā dzimušu vīrieti un 1978.gadā dzimušu vīrieti. Vienam no aizturētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par minētajiem faktiem VP GKrPP Ekonomikas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148.panta 5.daļas „Par Autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem un 149.panta 4.daļas „Par nelikumīgām darbībām ar autortiesību un blakustiesību objektiem, ja to izdarījusi organizēta grupa”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Avoc.

2 comments

Leave a Comment