AKKA/LAA paziņojums par autortiesībām internetā.

Mani smukie, uz Aleksandra Čaka ielas!

Par YouTube

Šobrīd Latvijas teritorijā portāls YouTube nav licencēts. Taču AKKA/LAA ir devusi atļauju Lielbritānijas autoru organizācijai PRS licencēt Latvijas autoru darbu izmantošanu YouTube portālā, sarunas notiek arī par Francijas teritoriju. Tas nozīmē, ka jau visdrīzākajā laikā arī Latvijas autori saņems atlīdzību par savu darbu publicēšanu portālā You Tube.

Jā, prieks, ka pašmāju autori varbūt kādreiz arī tiks pie autoratlīdzības.
Prieks, ka esat devuši atļauju Lielbritānijas autoru organizācijai PRS licencēt Latvijas autoru darbu izmantošanu YouTube portālā.
Prieks, ka solat šo brīnumu visdrīzākajā laikā.

Bet kur ir kaut lieks burts un mēģinājums šajā neveiksmīgajā informatīvajā materiālā ieviest skaidrību par esošo, absurdo situāciju, par to, kālab YouTube nav licencēts un vai tas vispār ir vajadzīgs.
Kur ir izskaidrots mechanisms, kā patlaban Jūtūbē pieejamie aizjūras autori saņems vietējā bāliņa samaksāto atlīdzību, pat ja, pieļausim varbūtību, kāds tiešām samaksā AKKA/LAA tarifu.
Un kāda ir YouTubes nostāja attiecībā uz jūsu nodomiem?

Tāpēc arī AKKA/LAA, atklājot, ka kādā mājas lapā ir ievietota saite uz kādu autoru darbu nelicenzētā interneta vietnē, piemēram, You Tube, vispirms vēršas pie saites ievietotāja, informējot viņu par to un lūdzot izņemt šo saiti. Ja tas netiek izdarīts, tad AKKA/LAA vēršas pie lapas hostētāja ar lūgumu pārtraukt nelegālā materiāla izplatīšanu.

Varbūt sākumā uzziniet, vai nav tieši no YouTube un autora, bez jūsu dalības (lasi – pelnītkāres), saņemta atļauja un tad tikai turpinat cerēt uz pāris knēķiem?

Tas nozīmē, ka, pirms ievietot saiti uz kādu darbu, ir jāpārliecinās, vai avots ir saņēmis autoru atļauju darbu lietošanai.

Tātad ir jāsāk sarakste ar YouTube un pašu autoru, lai uzzinātu, vai var legāli embedēt attiecīgo darbu?

Līdzīgi kā tie, kuri bija, ir un būs pie stūres, runājat gari un plaši, piesaucot likumu (loģiski, pašu veidotu) un svēto Jēzus tāfeli, mēģinat radīt prātīguma un pieredzes bagātu tipiņu tēlu. Jā, zābakam parastajam mute vaļā, biksiņas slapas un slienas līdz kurpju šņorītēm.
Bet, patiesībā, pasakat neko. :/

Nemaz nesākšu virināt barības uzņemšanas atveri par reprezentatīvo ē-pasta adresi: akka-laa@inbox.lv :x

Pilns, izklaidējoša rakstura “AKKA/LAA paziņojums par autortiesībām internetā” iekš Kakao.

Upd.
Saņemta vēstule no Latvijas interneta asociācijas ar LIA biedru, IPS un lielāko portālu turētāju viedokli par AKKA/LAA & YouTubes lietu.

One comment

Leave a Comment