Ķengaraga Reindžers jeb politiskā smilškaste.

Pāris copy/paste rindiņas ar vienu vienīgu mērķi – pievērst uzmanību un popularizēt Ķengaraga Reidžera techniskās darbības un subjektīvos uzskatus, izliktus publiskai apskatei viņa izveidotajā blogā par drošību un video. (RSS padeve šeit)

Uzreiz nocelšu cepuri viņa priekšā un mudināšu arī turpmāk veltīt daļu brīvā laika nākošajiem, tik pat interesantiem ierakstiem un viedokļiem.

Izdarīt Ministru kabineta 2007.gada 25.septembra noteikumos Nr.645 “Noteikumi par Nacionālo stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstu” (Latvijas Vēstnesis, 2007, 157.nr.; 2008, 134.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt pielikuma 10A905.b sadaļas 1.punkta tekstu šādā redakcijā:

“vadu un bezvadu videokameras un televīzijas kameras (izņemot mobilos telefonus un datoru kameras), kuras maskētas kā citi priekšmeti vai kuru izmērs ir 40 x 40 x 40 mm vai mazāks, vai kuru diametrs ir 25 mm vai mazāks, vai kuras aprīkotas ar adatas cauruma lēcu (pinhole lens)”.

2. Svītrot pielikuma 10A905.b sadaļas tehnisko piezīmi.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ārlietu ministrs M.Riekstiņš

Atliek gaidīt kad būs aizliegts pārdot, iegādāties un turēt mājās bez īpašas licences arī fotoaparātu. Kādam tas var likties pārspīlēti, bet tas nenozīmē, ka tas Latvijā ir neiespējami. Jo taču arī fotoaparātu, sevišķi ja tas ir sakarīgs, var uzskatīt par stratēģiskas nozīmes preci, jo to var pielietot gan spiegošanā, gan izsekošanā, gan dažādu nelikumību (arī ja tās veic policisti vai paši tautas kalpi) fiksēšanai. Bīstams instruments.

Pilns Ķengaraga Reidžera raksts – “Interesanti vai nekompetentumam un bailēm tiešām robežu nav? (jeb Neandertālā Latvija)”.

Kontrolei tiek pakļauts 10A905.sadaļā minēto iekārtu, ierīču un instrumentu imports, eksports, tranzīts, ražošana, lietošana un glabāšana

Nacionālais stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu saraksts.

Komentārs no signalizacija.lv:

В связи с этим мы не продаем камеры такого типа!

Но у нас можно купить конструктор, в комплект которого входит, камера большего размера, и с точной инструкцией, в которой сказанно как доработать камеру до нужных размеров напильником!

Так же нами заказана новая партия камер, размером 41Х41Х41 и диаметром 26мм, с размером объектива в 2 раза превышаюшее размеры иглы!

5 comments

  1. Vispār pa kuru laiku un ar kādiem pamatojumiem šis likums tika pieņemts vispirmāmkārtām?!?

  2. Pieļauju, ka tādi lobēti, sīki likumiņi un labojumi katru gadu tiek pieņemti un izstumti cauri simtiem, ja ne tūkstošiem. QQ

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.