Klasiskās mūzikas ģēniju skaņdarbi bez autortiesībām.

Jā, jau finiša taisnē ir iesoļojis visnotaļ atbalstāms projekts “Record and release free music without copyrights” par kvalitatīvu klasiskās mūzikas ģēniju skaņdarbu pieejamību publiskai lietošanai un pilnīgi bez maksas. Lai gan autortiesības uz tiem vairs neattiecas, tu vari tikai klausīties nopirkto disku, nevis iemontēt savā mājas video rullī un tirgot uz nebēdu. (Labojiet, zinošie.) Tad nu puiši un meitenes no Musopen ir pielikuši nesavtīgas pūles un savākuši stipri vairāk zaļos, netīros papīrīšus no paredzētās summas orķestra un skaņu režisoru algošanai, kā rezultātā tiktu uztapināta kvalitatīvas klasiskās mūzikas (un ne tikai) kolekcija, kura būtu brīva no jebkādām autortiesībām. Bija nepieciešami $11,000, taču uz doto brīdi ir jau noziedota $54,666 liela summa skanošā, un ļoti iespējams, ka līdz rītdienas rītam tā vēl nedaudz palielināsies.

Musopen is an online music library of copyright free (public domain) music. We want to give the world access to music without the legal hassles so common today. There is a great deal of music that has expired copyrights, but almost no recordings of this music is in the public domain. We aim to record or obtain recordings that have no copyrights so that our visitors may listen, re-use, or in any way enjoy music. Put simply, our mission is to set music free.


 

One comment

  1. Skarbais paradokss, ka par ģeniālu skaņdarbu klausīšanos un izmantošanu nav jāmaksā, bet par, atvainojos, pilnīgiem mēsliem autortiesībās jāmaksā ārprātīgas summas!

Leave a Comment